92-318 Łódź, Piłsudskiego 133 G

0
Strona główna > Rowerek Biegowy Dwukołowy >
Menu
Menu
0

Rowerek Biegowy Dwukołowy

Rodzice nieraz zastanawiają się, kiedy jest najlepszy moment, by podarować dziecku pierwszy rowerek. Jeżeli w grę wchodzi rowerek biegowy, to wystarczy, że dziecko umie biegać, a więc ma mniej więcej 18 miesięcy. Nie znaczy to jednak, że tego typu rowerki sprawdzają się tylko u maluszków. Są też atrakcyjną opcją dla kilkulatków. Jednak wtedy zamiast model z trzema lub czterema kółkami, warty uwagi będzie rowerek biegowy dwukołowy.

 

Rowerek biegowy dla 3 i 4 latka - zalety

Przede wszystkim korzystanie z rowerka biegowego to świetna lekcja równowagi i wszechstronne wzmocnienie mięśni. Rowerek biegowy dla 3-latka lub 4-latka to wstęp do nauki jazdy na zwykłym rowerze. Dzieciom, które wcześniej miały do czynienia z rowerkami biegowymi, przychodzi to znacznie łatwiej.

Poza wzmacnianiem ciała warto zwrócić uwagę, że rowerek biegowy dwukołowy będzie kształtować takie umiejętności jak koncentracja, planowanie, przewidywanie. W dalszej perspektywie korzystanie z rowerka biegowego ułatwi naukę pisania i czytania.

 

Jak wybrać rowerek biegowy dwukołowy?

Podczas zakupu w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, by rowerek biegowy dla 4-latka lub młodszego dziecka był dopasowany pod względem wielkości. Siedzonko i kierownica muszą być na wysokości gwarantującej wygodę i prawidłową postawę ciała. Do tego rowerek powinien być lekki, przy cięższych modelach dziecko może mieć kłopot z utrzymaniem równowagi. Poza tym rowerek ma się podobać i zachęcać do korzystania, więc trzeba pamiętać o zainteresowaniach dziecka. W naszym sklepie dostępne są modele w różnych kolorach i z motywami z uwielbianych przez dzieci bajek.