92-318 Łódź, Piłsudskiego 133 G

0
Strona główna > Blog >
Menu
Menu
0
19/07/2021

Rowery biegowe - od jakiego wieku?

Rowery biegowe - od jakiego wieku?

Przyjmuje się, że najwcześniejszym wiekiem, który może już być odpowiedni do zakupu małego rowerka biegowego jest 18 miesięcy. Jednakże to, kiedy dziecko może wsiąść na rowerek biegowy, zależy w dużej mierze od niego samego i jego rozwoju ruchowego.

 

Niektóre dzieci potrafią jeździć na rowerku biegowym już w wieku 2 lat – innym udaje się to nieco później albo wcześniej! Dlatego warto uwzględnić nie tylko sprawność ruchową malucha, ale także jego wielkość (filigranowe i małe dzieci mogą być mniej zainteresowane wsiadaniem na rowerek biegowy) oraz to, czy jest gotowy do rozwijania tej umiejętności.

 

Rowery biegowe dla najmłodszych – jak wybrać odpowiedni?

Rowerek biegowy dla dziecka powinien być bezpieczny, lekki i komfortowy. Wybierając, należy wziąć pod uwagę wzrost dziecka i długość jego nóg, tak aby sprzęt nie był dla niego ani za duży, ani za mały. Bardzo ważny jest materiał, z którego rowerek jest wykonany. Na rynku dostępne są rowery biegowe z plastiku, metalu i drewna. Sprzedawane przez nas modele z aluminiową lub stalową ramą o jednolitym stopie charakteryzują się lekką konstrukcją, zarazem są bardzo stabilne.

 

Dziecku dwuletniemu można kupić rowerek biegowy 3 kołowy, Tylna para kół zapewnia bezpieczeństwo i nie wymaga od maluszka balansowania ciałem. Jazda sprawia mu radość od samego początku! Kiedy będzie starsze, warto zainwestować w dwukołowy rower biegowy, który będzie bardziej wymagający, ale też w większym stopniu rozwinie jego umiejętności i pozwoli mu szybko i łagodnie przesiąść się na rower zaopatrzony w łańcuch i pedały. 

Wstecz